BAŞKAN TEPE:“ÇİKOLATA PARK’A TALİBİZ”

Fındıktan çikolata üretimi konseptinden esinlenerek adına Çikolata Park denilen Gülyalı ilçemiz sahilinde yaklaşık 60 dönüm alan üzerine inşa edilen projeyle ilgili yaşanan muamma Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş TEPE’yi harekete geçirdi. Açılışı yılan hikâyesine dönen projeyle ilgili Başkan TEPE, alanın büyükşehirden Gülyalı Belediyesi’ne devrini istedi.

MİLYONLARCA LİRA HEBA OLUYOR

16 milyon TL harcanarak gerçekleştirilen proje alanında incelemelerde bulunan Başkan TEPE alanın içerisindeki tahribatı görünce Çikolata Park’ın geleceğinin Botanik Park’a döneceği endişesiyle Büyükşehir Belediyesi’nden bu alanın devrini istedi. Uzun süredir bekletildiği için binalarda, sosyal donatı alanlarında kırılmaların, çökmelerin yaşandığını alanın çöplüğe dönmeye başladığını ifade eden Başkan TEPE, “Buraya harcanan para hepimizin parası. Karşılaştığımız manzara projenin sahipsiz kaldığını gösteriyor. Duvarlarda boyalar dökülmeye başlamış, ekipmanlar zarar görüyor. Milyonlarca lira gözlerimizin önünde heba oluyor, yazık değil mi devletimizin parasına?” dedi.

“EN ACİLİNDEN SOSYAL DONATI ALANLARI HİZMETE AÇILABİLİR”

Çikolata Park proje sahası içerisinde yer alan oyun ve spor aleti grupları, basketbol, voleybol ve futbol sahasıyla gençlerin, kadınların ve çocukların hizmetine açılabileceğini söyleyen Başkan TEPE, “İlçemizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan düğün salonunu da proje içerisinde var. Her şeyiyle hazır durumda ancak kullanılmadığından ve açık bırakıldığından zarar görmeye başlamış. En azından biz bu bahsettiğimiz alanların işletmesini ve denetlemesini rahatlıkla biz Gülyalı Belediyesi olarak gerçekleştirebiliriz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here