18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Anma Programı, dün Ordu’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Anma Programı, Ordu Şehitliğinde düzenlenen çelenk koyma töreni ile başladı. 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Anma Programı münasebetiyle Vali Sayın Seddar Yavuz ve protokol mensupları tarafından Ordu Şehitliğinde bulunan şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakıldı. Kur’an-Kerim okundu ve dualarla yad edildi.

“Bizim sevdamız ay yıldız”

Vali Seddar Yavuz, günün anlam ve önemine binaen; “Bin yıldır yolumuza devam ediyoruz. 100 yılda ne bir millet doğar, ne de tarih sahnesinden bir millet çekilir. Dünyadaki en büyük milletlerden birisi aziz Türk milletidir. Bizim sevdamız ise ay yıldızlı bayrağımızdır. Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını kutluyorum. Bu aziz milletin kahramanlığını, fedakarlığını, din, bayrak, vatan için adeta ölüme giden kahramanlarımızı ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm askerlerimizi şükranla yad ediyor, zaferimizi kutluyorum.” dedi.

Öte yandan 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Anma Programında Altınordu Fatih Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde oratoryo gösterisi gerçekleştirildi.

Program kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Vali Seddar Yavuz ve diğer protokol mensupları tarafından verildi.

Ordu Hayat/Gözde Özgür-Yılmaz Ülgü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here