HİLMİ GÜLER’DEN 3 MÜJDE BİRDEN

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)’nın 122. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

2019 yılı sosyal programı destekleme kapsamında Ordu ilinden sunulan “Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları” projesi kabul edildi.

Giresun’da gerçekleşen 122. Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası konuşan Başkan Güler, Ordu için 3 müjde verdi.

BAŞKAN GÜLER’DEN ORDU’YA MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

DOKA toplantısı sonrası Ordu için 3 müjde birden veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Nüfusumuzun yarısı kadın. Dolayısıyla kadınlarımızın emeklerini üretime dönüştürmemiz gerekiyor. Bu amaçla Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları projesi başlattık. Projemiz de burada takdir kazandı. Bununla birlikte Ordu’muz ve ülkemiz çok daha iyi bir şekilde kalkınacak. Düşünen Ordu, Üreten Ordu ve Yarışan Ordu’nun üreten kısmına ağırlık veriyoruz. Aynı zamanda ülkemizin önemli ithalat kalemi olan aktif karbon için önemli bir adım atarak burada fizibilitesini yapacağız. Sanayi konusunda büyük bir atılım gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda kısa süre içinde Ordu Organize Sanayi bölgesindeki çalışmalara başlayacağız. Hemşerilerimizin içi rahat olsun biz Ordu için en iyisi ne ise her platformda onu yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here