KAVŞAKLARA YÖN LEVHALARI YERLEŞTİRİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçe merkezinde hayata geçirilen kavşak düzenleme çalışmaları kapsamında uyarı levhalarının montajı yapıldı.

Ordu’da trafiği rahatlatmak için 3 ilçede kavşak düzenleme çalışması yaptıklarını söyleyen Başkan Güler, yapılan çalışmalarla Ordu’da trafikte gözle görülür önemli değişimler olduğunu söyledi.

“ULAŞIMDA KOLAYLIK SAĞLAYACAK”

Modern kavşakların Ordu’ya çok yakıştığını belirten Başkan Güler, “Kavşak düzenleme çalışmaları ve trafik sinyalizasyon ışıklarının takılması işlemi tamamlanma aşamasına gelirken şehir içerisindeki kavşaklara yeni yön levhaları yerleştirdik. Bu sayede şehre gelen yabancı konuklar başta olmak üzere vatandaşlarımız gitmek istedikleri yöne rahatlıkla ulaşabileceklerdir” dedi.

“LEVHALAR REFLEKTİF MALZEMEDEN İMAL EDİLDİ”

Levhaların yönetmelikte belirtilen standartlarda olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Yaya ve araç hareketlerinin yönlendirilmesinde büyük bir paya sahip olan levhalar konusunda yapılan en önemli değişiklik gece görünme özelliğine sahip reflektif malzemeden imal edilen levhaların kullanılması oldu. Levhaların takıldığı direkler ve montaj aletleri de paslanmaya karşı dayanıklı alüminyum malzemeden yapıldı. Reflektif özelliğe sahip malzemeden yapılmış olan levhaların montajları tüm kavşaklarımızda uygulandı” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here