ORDU’DA BAĞDADİ OPERASYONU

Aralarında Ordu’nun da bulunduğu 4 ilde terör örgütü IŞİD lideri Bağdadi’nin yakın akrabalarına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda Ordu’da, Bağdadi’nin akrabası olan üç kişi gözaltına alındı.
Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) düzenlediği operasyonla Suriye’nin İdlip şehrinde üç çocuğu ile birlikte öldürülen terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi’nin yakın akrabalarına yönelik operasyonlar sürüyor. Bu kapsamda Kırşehir merkezli Ordu dahil 4 ilde Bağdadi’nin yakın akrabası 25 şüpheliye operasyon düzenlendi. Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, terör örgütü DEAŞ’a yönelik soruşturma kapsamında, örgütün lideri Bağdadi’nin yakın akrabalarından, Kırşehir’de 11, Samsun’da 5, Ordu’da 3 ve Şanlıurfa’da 6 şüpheli gözaltına alındı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının ardından, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 4 şüpheli ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandı. Suça sürüklenen 2 çocuk ile 19 şüpheli ise geri gönderme merkezine ulaştırılmak üzere Kırşehir Valiliğine teslim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here