ORDU’DA HALEN 144 VAKA VAR

Koronavirüs tehlikesi tüm hızıyla devam ediyor. Ordu’da halen 144 vaka bulunurken, Ordu Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Esra Yancar Demir, “Tüm dünyadaki vaka sayıları öncesine göre hızla artıyor. Korkarım pandemi tırmanma evresinde” dedi.

Tüm dünyayı tehdit eden Kornavirüs salgını tehlikesi geçmiş değil. Türkiye’de günlük vakaları sayılarının 800’lere düşmesinin ardından 1 Haziran’dan itibaren başlayan serbestliğin ardından günlük vaka sayısı dün itibarıyla bin 500 sayısını geçmiş durumda.

Ordu’da da 11 Mart’tan bu yana 14 bin 516 test yapılırken, 605 kişi koronavirüse yakalandı. 461 kişinin iyileştiği Ordu’da 25 kişi de hayatını kaybetti.

Yoğun bakım hasta sayısı 6 iken Entübe sayısı ise 1. Halen virüsü taşıyan 144 kişi var. Bu kişiler hastane ve yurtlarda tedavi ve gözlem altında. Temaslıları ise izole. Yani Ordu’da henüz tehlike geçmiş değil ve aynen devam ediyor. “PANDEMİ TIRMANIŞ EVRESİNDE”

Öte yandan sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan Ordu Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Esra Yancar Demir, “Tüm dünyadaki vaka sayıları öncesine göre hızla artıyor. Korkarım pandeminin tırmanma evresinde dünya. Ancak buna rağmen rahatlama hat safhada, fiziksel mesafeye, maske kullanımına özen gösterilmiyor eskisi gibi. Bir terslik yok mu sizce de?” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here