VALİ YAVUZ 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
 
Vali Seddar Yavuz, 10 Ocak İdareciler Günü münasebetiyle düzenlediği yemek programında, il genelinde görev yapan mülki idare amirleriyle bir araya geldi.
 
ODÜ Uygulama Restoranında düzenlenen yemek programına katılan mülki idare amirlerinin günlerini tek tek kutlayan Vali Seddar Yavuz, programda yaptığı konuşmada mülki idare amirliği mesleğinin önemine değindi.
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geldiği bugünkü noktada, mülki idare amirlerinin büyük katkısı olduğunu dile getiren Vali Seddar Yavuz, “Devletimizin bugünlere gelmesinde, meslek büyüklerimizin çok değerli katkıları ve çalışmaları olmuştur. O yüzden de milletimizin en çok güvendiği meslekler arasında valilik ve kaymakamlık kurumu gelmektedir. Yüzyılı aşan bir sürede milletimizin gönlünde yer alan siz teşkilat mensuplarınızın gayret ve çabasıdır. Bir taraftan devletin otoritesini temsil eden, diğer taraftan da devletin şefkatli elini ihtiyacı olana uzatan ve onurlu bir anlayışla mesleğinizi icra ediyorsunuz. O yüzden mülki idare mesleği olmadan Türkiye’nin bir gelecek planlaması mümkün değildir. Bu nedenle de sizlerin yapmış olduğu hizmetin ne kadar değerli olduğunu, kıymetli olduğunu aziz milletimiz takdir etmekte ve değerlendirmektedir. Bu meslek dürüstlüğün, şeffaflığın, saygınlığın, vatana ve millete adanmışlığın, en belirgin halidir. Dolayısıyla aziz milletimiz ne zaman sıkıntıya düşse, ilk aklına gelen vali ve kaymakamdır” dedi.
 
Makamların lütuf olduğu kadar imtihan olduğuna da vurgu yapan Vali Yavuz, “Allah sizleri milletimize, devletimize ve rabbimize karşı utandırmasın inşallah. Yüzünüz hep ak olsun, başınız dik olsun ve inşallah. Allah size dua almayı nasip etsin. ‘İyi ki siz varsınız, Allah sizden razı olsun, Allah sizi var etsin’ desinler inşallah. Her daim bu duayla anılın ve sırf bu duaya talip olmak bile bizim için yeterli. Bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetler vesilesiyle tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun” diye konuştu.
 
Programın sonunda, Vali Seddar Yavuz tarafından mülki idare amirlerine ve eşlerine günün anısına çeşitli hediyeler verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here