VALİLİKTEN E-İÇİŞLERİ VE E-İMZA EĞİTİMİ

Ordu Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından, Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü görevlerinin 24. Maddesi gereğince Kaymakamlık İlçe Yazı İşleri Müdürlükleri ile İlçe Nüfus Müdürlükleri, Ordu İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, Ordu İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Ordu İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü personeline 23 Eylül-18 Ekim 2019 tarihleri arasında E-İçişleri ve E-İmza Eğitimi düzenlendi.

Şube Müdürlüğüne bağlı personellerce gerçekleştirilen eğitime, Kaymakamlık İlçe Yazı İşleri Müdürlüklerinden 75,  İlçe Nüfus Müdürlüklerinden 42, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden 8, İl Göç İdaresi Müdürlüğünden 5 ve İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden 3 personel olmak üzere toplam 133 personel katıldı.

2019 yılı eğitimi konularıyla ilgili, e-İçişleri ve e-İmza, kep ve e-otoban, Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) ve e-Akademi konularının işlendiği eğitimde, personelin bilgisayar, yazıcı, tarayıcı vb. bilişim cihazları ile ilgili yaşadığı sorunlar da yerinde giderildi.

E-İçişleri ve E-İmza Eğitiminde ayrıca Eğitim Değerlendirme Anketi de yapılarak, personelin görüşleri de alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here