ARI ÜRÜNLERİ AR-GE MERKEZİ’NİN FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı “Rekabetçi Sektörler Programı” kapsamında Ordu Valiliği himayelerinde Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü tarafından uygulanan “ARI ÜRÜNLERİ AR-GE MERKEZİ”nin faaliyetleriyle ilgili İzleme ve Değerlendirme Birimi toplantısı yapıldı.

Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak’ın başkanlığında gerçekleştirilen İzleme ve Değerlendirme Birimi toplantısına, Ordu Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Ordu, Samsun ve Giresun Arı Yetiştirici Birliği Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Enstitü araştırmacıları ile Balmer Paketleme Pazarlama Analiz ve Danışmanlık Hizmetleri A. Ş. çalışanları katıldı.

Toplantıda, projenin icra birimi olan Kalite Sertifikasyon Merkezi ve KOBİ Ortak Kullanım Tesislerinin çalışmalarını, darboğazlarını ve çözüm önerilerini değerlendirildi. Laboratuvar sarf malzemelerinin karşılanması ile bedelsiz analiz desteğinin aktif hale getirilmesi, KOBİ Ortak Kullanım Tesislerinin işleyişindeki aksaklıkların giderilmesi, yönetimin aksiyon oluşturacak şekilde geliştirilmesi, gelen paketleme taleplerinin dikkatlice değerlendirilmesi, laboratuvarlarda tüm analizlerin gerçekleştirilmesi, öngörülmeyen harcamalar için farklı eş finansman sağlanması hususları görüşüldü.

Ayrıca, 03 Aralık 2019 tarihinde katılımcıların üst düzeyde iştirak ederek, çözüm odaklı bir toplantı yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda, AR-GE merkezinin sürdürülebilirliğinin sağlanması için önerilerde bulunuldu ve işbirliğinin artırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here