ORDUSPOR ESKİ BAŞKANI BODUR BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU
 
Orduspor Kulübü Eski Başkanı Şükrü BODUR basın açıklaması yaptı.
Bodur, yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 23.11.2019 Tarihinde, Eski Başkanlar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve 1967’den itibaren Orduspor formasını giymiş futbolcuların davetleri üzerine Ordu’ya gelerek geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdik.
Toplantının amacı, ilimizin 3.Ligde de olsa, tek profesyonel takımının içinde bulunduğu zor şartlardan kurtulmasıydı. Bu vesileyle kalplerimize gömdüğümüz Eski Orduspor’un yerini bu şekilde tutacağına inandığımız ‘’Yeni Orduspor’’u Ordu halkına kazandırmayı hedeflemiştik.
Toplantı sonucunda, tüm katılımcılar tarafından ismim üzerine fikir birliğine varılmıştır. Bu anlamda tarafıma gösterilen teveccühe teşekkür ederim.
Tecrübelerimiz, şehri temsil eden profesyonel takımın, sadece başkan, yönetici ve taraftar katkılarıyla yetersiz kalacağını göstermiştir.
Takımın; yeni logosu, yeni ismi ve yeni kadrosuyla şehrin valisi, büyükşehir belediye başkanı, milletvekilleri, sivil ve resmi tüm kurumlarıyla birlikte dayanışma içinde olmak mecburiyeti vardır.
Toplantı sonucunda, sayın büyükşehir belediye başkanımıza bilgi vermek ve onun desteğini almak için görüş olmuştu. Dün sayın başkanımızla bir görüşme gerçekleştirdim. Cumartesi günkü toplantının amacını ve Ordu’da futbol geleceğiyle ilgili bilgi sundum.
Ordu’da birlik ve beraberlik sağlanarak güçlü bir Orduspor yaratılması gerektiğini ve büyükşehir belediyemizi de bu oluşumun arkasında olması gerektiğini bildirdim.
Sayın başkanım Ordu 1. Amatör Lig takımlarından Orduspor 1967 Kulübüne yardım ve destek sözü verdiğinden ikinci bir kulübe destek veremeyeceklerini söylediler.
Bunun üzerine Orduspor 1967 Kulübünün yönetiminden birkaç yönetici alarak bütünlüğün sağlanmasının imkanına bakalım dedim. Orduspor 1967 Kulübü Başkanıyla görüşmelerini rica ettim. Bu görüşmelerin benim tarafımdan yapılmasını istediler. Belediyeden ayrıldıktan sonra arkadaşlarımla durum değerlendirmesi yaptım, benim akşamüzeri İstanbul’a döneceğimden, benim adıma iki arkadaşımın dün kulüp başkanıyla görüşme talebi oldu.
Maalesef ve üzülerek arz etmek isterim ki bu arkadaşla birlikte olamayacağımız ortaya çıkmıştır. Bu durumda belediyemizin desteğini alamamış durumda olacağımızdan, bu şartlarda Yeni Orduspor Kulübüne başkan olmamın imkanı ortadan kalkmıştır. Bu çalışmaların Orduspor kamuoyunun bilmesi açısından bu açıklamayı yapmış bulunuyorum.
 
Saygılarımla,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here