Saadet Partisi Yeni Kadrosunu Belirledi.

Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’nde Temel Karamollaoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi. Karamollaoğlu’nun 75 kişilik A takımında; partinin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin ile yine Ordu’dan eğitimci Muammer Bilgiç ve iş insanı Arslan Ateş de yer aldı.

Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen Saadet Partililer, sabahın erken saatlerinde Ankara’ya ulaştı. Binlerce SP’li salonu doldururken, Ankara Spor Salonu’nun etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı. Ankara Spor Salonu’ndaki kongrede, kayıtlı 965 delegenin tamamı oy kullandı. Üç oyun geçersiz sayıldığı seçimde tek aday olan Karamollaoğlu, geçerli 962 oyun tamamını alarak tekrar genel başkan oldu.

Erkan Temiz Divanda

SP Lideri Karamollaoğlu, salona girdiği sırada katılımcılar tarafından coşkuyla karşılandı. SP lideri Karamollaoğlu salonu selamladıktan sonra kongre divanı oluşturuldu. 7’nci Olağan Kongre’nin Divan Başkanlığı’na Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Divan Başkan Yardımcısı Genel Merkez Denetçisi Fetullah Erbaş oldu. Divan katipliklerine ise, GİK Üyeleri Samet Sami Temel, Mustafa Balta, Bülent Kaya, SP İzmir İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan, SP Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, SP Malatya İl Başkanı Osman Cemali Marasalı, SP Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, SP Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt ve Delege Salih Berber getirildi.

İdris Naim Şahin GİK’te

Partinin “Genel İdare Kurulu Üyeleri” listesinde ise dikkat çeken bir isim yer aldı. Eski AKP’li Bakan İdris Naim Şahin, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri arasında.

İdris Naim Şahin, 31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi’nden Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

“Haydi hep beraber takla atıyoruz şimdi”

Saadet Partisi’nin 31 Mart seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ali Aktaş, İdris Naim Şahin’in listede yer almasına tepki gösterdi. Ali Aktaş, sosyal medyada “İdris Naim Şahin bey benden çok daha fazla Milli Görüşçüdür. Haydi hep beraber takla atıyoruz şimdi” mesajını paylaştı.

İş isteyen vatandaşa “takla at” demişti

2 yıl önce 5 TEDAŞ işçisinin hayatını kaybetmesi üzerine inceleme yapmak üzere Erzurum’a giden İdris Naim Şahin, iş istemek için yanına gelen Mustafa Boğaçayır isimli yaşlı adamdan ilginç bir istekte bulunmuştu. Şahin, kendisine “Sizi gördüğüme çok sevindim Bakanım” diyen adama, “Nereden bileyim sevindiğini, haydi bir takla at da göreyim bakıyım” demişti.

Ordu’dan 3 isim var

Saadet Partisi’nin yeni Genel İdare Kurulu’na Ordu’dan İdris Naim Şahin’in yanı sıra eğitimci Muammer Bilgiç ve iş insanı Arslan Ateş de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here