GÜREŞ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Orduluların bileği bükülemiyor.

Okul Sporları Gençler Serbest ve Grekoromen A kategorisi Grup müsabakaları 09-12 Ocak 2020 tarihleri arasında Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda yapıldı.

Ordu’nun ev sahipliği yaptığı Şampiyonaya 13 ilden 270 sporcunun katıldı. Müsabakalarda Ordu Takım olarak kürsünün en üst basamağında yer aldı. 10 serbest ve 10 grekoromen stilde toplamda 20 kategoride yapılan müsabakalarda Ordu 5 Altın, 6 gümüş 4 Bronz madalya ile Şampiyonanın en iyi takımı oldu.

Şampiyonada dereceye giren sporculara madalyalarını, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, OBB Başkan Vekili Adem Atik, Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Hakan Bebek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, OBB Genel Sekreteri Coşkun Alp, OSKİ Genel Genel Müdürü Murat Us ve İl Protokolü takdim etti.

Şampiyonada başarılı olan sporcular 2020 yılında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılamaya hak kazandı.

Faaliyeti değerlendiren Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç” Öncelikle böyle önemli bir organizasyon için İlimizi onurlandıran Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir organizasyonla 2020 yılının açılışını yapmış olduk. Turnuvaya katılan bütün sporcuları tebrik ediyorum. Organizasyonda Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Başta Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in desteğiyle ilimizde sportif faaliyetler artarak devam edecektir. Özellikle altyapıdan başlattığımız sporcu yetiştirme projesi ile meyvelerini almaya başladık. Her organizasyonda Ordulu sporcularımız büyük başarılara imza atıyor. Dereceye giren bütün sporcularımızı kutluyorum. Antrenörlerimize başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here